Czy w ramach lekcji przyrody warto zabrać dzieci na przedstawienie ekologiczne?

Postby zajarana_anka » Mon Feb 27, 2017 1:30 am

Dzień dobry, tyle się teraz mówi o ekologii i ochronie środowiska, że pomyslałam sobie czy nie warto byłoby zabrac dzieciaki w ramach lekcji przyrody na przedstawienie ekologiczne. Co o tym sądzicie, to dobry pomysł?
zajarana_anka

Postby barabuch » Mon Feb 27, 2017 3:12 am

Pierwsze słysze, a co to takiego przedstawienia ekologiczne, na czym one polegają?
barabuch

Postby zajarana_anka » Mon Feb 27, 2017 4:42 am

Tak w skrócie to przedstawienia, gdzie bohaterowie przemawiaja do dzieci zrozumiałym językiem, jak to dobrze było na przykład kiedyś gdy przyroda była czysta i nieskażona.
zajarana_anka

Postby Niepozorna » Mon Feb 27, 2017 5:09 am

Takie przedstawienia ekologiczne to swietny pomysł, dzieci bawiąc się dowiedzą się wielu praktycznych rzeczy o ekologii i ochronie srodowiska. W ramach takich spektakli jest mnóstwo konkursów, zabaw i piosenek związanyvh z tematem ekologicznym a dzieci uwielbiaja bohaterów bajek w kolorowych kostiumach, którzy rozmawiaja z nimi ze sceny, taka komunikacja jest bardzo pouczająca i zmusza dzieci do kreatywnego myslenia.
Niepozorna

Postby trocky » Mon Feb 27, 2017 5:49 am

Dobry pomysł aby zabrac dzieciaki na taki spektakl, słyszałem, ze przedstawienia ekologiczne są bardzo pouczające i wychowawcze a dzieciaki na pewno się na nich nie nudzą. Nie od dziś wiadomo ze dzieci dużo uczą sie poprzez zabawe. Zajrzyj tylko na http://www.kultura.krakow.pl/ i przejrzyj bogata ofertę firmy, która organizuje spektakle teatralne, w tym przedstawienia ekologiczne dla różnych grup wiekowych. Sprawdz na jaki spektakl chciałabys zabrac dzieciaki.
trocky

Postby siorka » Mon Feb 27, 2017 7:54 am

Znalazłam się tutaj przez przypadek, ale skorzystam z okazji i spytam, czy dla dorosłych i młodziezy też są organizowane spektakle?
siorka

Postby trocky » Mon Feb 27, 2017 8:11 am

No oczywiscie ze tak, zreszta możesz się wybrac nie tylko na przedstawienie ekologiczne dla dzieci, ale na wiele innych spektakli, jak monodram satyryczny, koncert etniczno-folkowy czy na recital profilaktyczny.
trocky

Postby Niepozorna » Mon Feb 27, 2017 8:24 am

Ja jeszcze chciałabym cos dodac odnośnie przedstawień ekologicznych, tez uważam ze nauczyciele i wychowawcy częściej powinni zabierac dzieciaki do teatru czy tez organizowac im takie spektakle, bo przecież dzieci od najmłodszych lat powinni mieć do czynienia z wydarzeniami kulturalnymi.
Niepozorna

Postby zajarana_anka » Mon Feb 27, 2017 10:03 am

Wielkie dzięki, już skontaktowałam się z biurem firmy i wybrałam wstępnie przedstawienie, które obejrzą moje dzieciaki w ramach lekcji przyrody, do usłyszenia.
zajarana_anka

Return to Ogłoszenia