Page 1 of 1

Czy meble ze sklejki są trwałe?

PostPosted: Sun Nov 20, 2016 11:37 pm
by gadu_sun
Witam, ostatnio zastanawiałem się nad wprowadzeniem do oferty wyrobu mebli ze sklejki wodoodpornej, ale cały czas jakoś jest to dla mnie materiał o wielu tajemnicach. Niby już coś tam czytałem i przeglądąłem, ale nadal jakoś tak nie mogę się przełamać. Ni to drewno ni to płyta. No i nie wiem jak z wykonaniem takich mebli.

Czy meble ze sklejki są trwałe?

PostPosted: Mon Nov 21, 2016 12:41 am
by badass
Jesli chodzi o trwałość mebli to zależy jakiej klasy materiałów użyjesz. Lae tak już jest chyba ze wszystkim. Bardzo fajne są meble ze sklejki wodoodpornej, zwłaszcza jeśli chodzi o wyposażenie łazienki czy kuchni. Powiem ci że co raz więcej osób decyduje się właśnie na sklejkę, zwłaszcza ze względu na to że bardzo przypomina naturalne drewno, a jest stosunkowo tańsza, co tez się przekłada na cenę mebla. A jesli chodzi o trwałość to porównywalna z drewnem. Także myślę, ze się opłaca.

Czy meble ze sklejki są trwałe?

PostPosted: Mon Nov 21, 2016 2:34 am
by gadu_sun
No jak na to spojrzeć z tej srtony to rzeczywiście. A jak to jest z mocowaniem i konstrukcją takiego mebla?

Czy meble ze sklejki są trwałe?

PostPosted: Mon Nov 21, 2016 3:19 am
by badass
Nie do końca rozumiem o co ci chodzi...? Mebelek zbija się metodami tradycyjnymi, tak jak np. z płyt wiórowych, mozna tez pokombinowac z wyglądem, sklejka daje dużo możliwości. Ja zazwyczaj tylko meble pociągam bejcą w takim kolorze w jakim zarzyczy sobie klient i lakieruję. Bardzo łądnie takie meble ze sklejki wyglądają na nóżkach meblowych, które podwyższając go, dodają mu jednocześnie lekkości i klasy.

Czy meble ze sklejki są trwałe?

PostPosted: Mon Nov 21, 2016 5:20 am
by broly
A ja z koleji meble ze skleji robię zwłaszcza do warsztatów lub biur. No wiadomo w tych akurat miejscach trwałośc jest zwłaszcza wymagana. Zwłaszcza jeśli chodzi o warsztaty to już mam przetestowane na kilkunastu przypadkach, że blat roboczy przymocowany do ścianek ze sklejki bardzo dobrze się trzyma i się nie zniekształca. To samo z resztą w biurach, czeż zdarza mi sie montowac takie blaty, bo sa bardzo wytrzymałe, a wiadomo, ze pracy to raczej nikt nie dba o meble, to wiadomo, ze muszą być mocne.

Czy meble ze sklejki są trwałe?

PostPosted: Mon Nov 21, 2016 6:11 am
by jukiuno
No sklejka wodoodporna dobra rzecz, zwłaszcza jeszcze jak wysokiej klasy. U mnie zdarza się przyjmowac zamówienia zwlaszcza na meble ogrodowe lub na zabudowę balkonów. Ale moze któryś z panów mi zdradzi na jakich okuciach pracujecie, zeby były solidne i jeszcze niedrogie?

Czy meble ze sklejki są trwałe?

PostPosted: Mon Nov 21, 2016 8:15 am
by trocky
No jeśli o mnie chodzi to przerabiałem już kilka firm. Ale teraz zamawiam zazwyczaj uchwyty z firmy nomet na korner24.pl, bo odpowiada mi cena i wielośc dostępnych modeli. Już mam nawet upatrzone modele które są chodliwe i czasem nawet zamawiam więcej aniżeli potrzebuję, bo wiem, ze jest na nie zbyt. Jak do tj pory wszyscy u których montowałem szafki byli zadowoleni, nikt nie składał reklamacji więc przyjmuję pełen sukces na klatę ;)