Zespół współpracujący czy konkurujący?

Postby Falcon » Fri Dec 16, 2016 6:32 am

Cześć, w jakich zespołach wam się lepiej pracuje – konkurujących czy współpracujących? Uprzedzając pytania wyjaśniam o co chodzi. W zespole konkurującym pomysły i terminy ich realizacji biorą się jak sama nazwa sugeruje z rywalizacji. Każdy chce być najlepszy i wygrać nagrodę. Odwrotnie w zespołach opartych na współdziałaniu gdzie liczy się odpowiedni podział ról i szybkie wypracowanie rozwiazania wspolnymi siłami. Może ktoś odnioslby sie do wlasnej firmy jesli znajduje wspolne elementy?
Falcon

Postby Ptasia » Fri Dec 16, 2016 6:51 am

Przechodziłam przez to i drogą ewolucji doszlismy do współpracy w zespole. Kiedys wszyscy z sobą rywalizowali, a kierownicy jeszcze bardziej podsycali atmosferę. Nie zaprzecze ze przez jakis czas pracowalismy bardzo wydajnie i duzo udalo sie osiagnac ale wkrotce stalo sie to nie do zniesienia, czesc zaczela wpychac sie wzajemnie na miny, a niektórzy odeszli bo nie znieśli presji.
Ptasia

Postby Brick » Fri Dec 16, 2016 9:16 am

A u mnie nadal każdy z każdym walczy. Jest mniej wiecej tak jak napisałaś – na początku były wielkie sukcesy ale jak ludzie zaczeli bardziej myslec o przeszkadzaniu sobie niż o realizacji celów to zaczely sie problemy w firmie. Teraz maja nam zrobić integracje zeby pogodzic coniektórych, podobno wynajeli jakas profesjonalna firme i ma byc fajnie.
Brick

Postby barabuch » Fri Dec 16, 2016 11:25 am

Firma opierająca się na rywalizacji pracowników z góry skazana jest na porażkę. Też przez to przechodziłem aż zmieniłem firme i w koncu chodze do pracy na luzaku. Szefostwo robi nam sporo imprez, kolejna podobno ma być integracyjna - inspiro-event.pl/oferta/imprezy-integracyjne/ – jak sie to poczyta to tylko czlowiek utwierdza sie w przekonaniu ze wspolpracą zachodzi sie dalej niż rywalizacją.
barabuch

Return to Wasze historie