Zespół współpracujący czy konkurujący?

Zespół współpracujący czy konkurujący?

Postby Falcon » Fri Dec 16, 2016 6:32 am

Cześć, w jakich zespołach wam się lepiej pracuje – konkurujących czy współpracujących? Uprzedzając pytania wyjaśniam o co chodzi. W zespole konkurującym pomysły i terminy ich realizacji biorą się jak sama nazwa sugeruje z rywalizacji. Każdy chce być najlepszy i wygrać nagrodę. Odwrotnie w zespołach opartych na współdziałaniu gdzie liczy się odpowiedni podział ról i szybkie wypracowanie rozwiazania wspolnymi siłami. Może ktoś odnioslby sie do wlasnej firmy jesli znajduje wspolne elementy?
User avatar
Falcon
 
Posts: 31
Joined: Thu Jun 11, 2015 1:58 pm
Location: Augustów

Zespół współpracujący czy konkurujący?

Postby Ptasia » Fri Dec 16, 2016 6:51 am

Przechodziłam przez to i drogą ewolucji doszlismy do współpracy w zespole. Kiedys wszyscy z sobą rywalizowali, a kierownicy jeszcze bardziej podsycali atmosferę. Nie zaprzecze ze przez jakis czas pracowalismy bardzo wydajnie i duzo udalo sie osiagnac ale wkrotce stalo sie to nie do zniesienia, czesc zaczela wpychac sie wzajemnie na miny, a niektórzy odeszli bo nie znieśli presji.
User avatar
Ptasia
 
Posts: 27
Joined: Sun Jun 14, 2015 10:20 am
Location: Katowice

Zespół współpracujący czy konkurujący?

Postby Brick » Fri Dec 16, 2016 9:16 am

A u mnie nadal każdy z każdym walczy. Jest mniej wiecej tak jak napisałaś – na początku były wielkie sukcesy ale jak ludzie zaczeli bardziej myslec o przeszkadzaniu sobie niż o realizacji celów to zaczely sie problemy w firmie. Teraz maja nam zrobić integracje zeby pogodzic coniektórych, podobno wynajeli jakas profesjonalna firme i ma byc fajnie.
User avatar
Brick
 
Posts: 32
Joined: Thu Jun 11, 2015 1:56 pm
Location: Zakopane

Zespół współpracujący czy konkurujący?

Postby barabuch » Fri Dec 16, 2016 11:25 am

Firma opierająca się na rywalizacji pracowników z góry skazana jest na porażkę. Też przez to przechodziłem aż zmieniłem firme i w koncu chodze do pracy na luzaku. Szefostwo robi nam sporo imprez, kolejna podobno ma być integracyjna - inspiro-event.pl/oferta/imprezy-integracyjne/ – jak sie to poczyta to tylko czlowiek utwierdza sie w przekonaniu ze wspolpracą zachodzi sie dalej niż rywalizacją.
User avatar
barabuch
 
Posts: 39
Joined: Tue Oct 08, 2013 2:13 pm


Return to Wasze historie