Opieka nad Niemcem praca dla kobiety z Polski – trudno to zorganizować?

Postby Malaga » Fri Feb 10, 2017 4:50 am

Od dawna pracuje w takim trybie, że jestem przez 2 miesiące w Polsce i potem 2 miesiące za granicą, żeby zarobić. Aktualnie jeżdżę do północnej Szkocji do przetwórni owoców morza, ale słyszałam, że zarobię lepiej i się aż tak nie namęczę, jeśli się zajmę opieką nad starszym Niemcem. Czy może ktoś wie, czy jest trudno załatwić sobie taką pracę?
Malaga

Postby theodor » Fri Feb 10, 2017 5:43 am

Nie może być trudno. Ja akurat na stałe mieszkam w Monachium i często słyszę jak się ludziom przedstawiam że jestem z Polski, że właśnie na przykład mają polską opiekunkę dla taty/mamy/babci/dziadka. Bardzo chętnie najwyraźniej się zatrudnia Polki na taki stanowisko
theodor

Opieka nad Niemcem praca dla kobiety z Polski – trudno to zo

Postby Fixa » Fri Feb 10, 2017 7:18 am

Mi poszło bardzo łatwo jak szukałam pół roku temu czegoś takiego. Znalazłam w internecie laxocare.pl/ i oni mi załatwili w Berlinie rodzinę, która szukała opiekunki dla starszej pani. Zorganizowali mi też transport i mam u nich umowę, więc więcej nie trzeba
Fixa

Postby NerdONA » Fri Feb 10, 2017 9:21 am

Jasne, że Niemcy wolą Polki na opiekunki, raz że bardziej pracowite i sympatyczne, dwa lepiej gotują, trzy nie trzeba im płacić aż tak dużo
NerdONA

Return to Ciekawe historie